Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Zaznajom się z kilkoma radami – szczególnie jeśli jesteś młodym kierowcą

Blog pomocy drogowej

pomocdrogowa24

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 30612

Mój profil

Lubię poruszać zagadnienia związane z motoryzacją

Opis bloga

Blog pomocy drogowej

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni


Zaznajom się z kilkoma radami – szczególnie jeśli jesteś młodym kierowcą

Jazda jest umiejętnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, gdyż wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne umiejętności w trakcie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym globie mają precyzyjne przepisy ruchu drogowego a każdy prowadzący jest zobowiązywany do ich przestrzegania. Zasady te stawiają za cel ochronę życia i mienia.

W czasie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy zainteresowany nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy zobaczyć można, iż większość stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niewystarczających zdolności do brawury. Ażeby uniknąć wypadków zaznajom się z kilkoma wskazówkami – szczególnie jeżeli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Stroń od decentralizujących Cie osób i rzeczy. Zauważyć można, iż spora część wypadków zdarza się kiedy prowadzący nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Zbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać kierowcę.

Wyśpij się przed podróżą. Jeśli jesteś zmęczony bądź nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną wielu wypadków jest uśnięcie prowadzącego za kierownicą.

Nie powinno się prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, doprowadzić to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś przyjaciela, aby Ci w tym pomógł.

Stroń od wszelakich innych czynności. W czasie jazdy skupiaj się wyłącznie na tym co robisz. Nie należy wówczas jeść, pić, nakładać make-up itp.. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Wpis napisany dzięki holowanie Świerklaniec


21:29:19 12/04/2016 [Powrót] Komentuj